psihologie
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

FESTIVITATEA DE ABSOLVIRE ID - 2011

+2
RODICA STOICA
Admin
6 participanți

In jos

FESTIVITATEA DE ABSOLVIRE ID - 2011 Empty FESTIVITATEA DE ABSOLVIRE ID - 2011

Mesaj Scris de Admin Sam 28 Mai - 14:32:31

URMEAZA MEGAFESTIVITATEA DE ABSOLVIRE A CELOR DE LA ID !
Admin
Admin
Admin
Admin

Mesaje : 1196
Data de inscriere : 02/07/2010
Varsta : 53
Localizare : ROMANIA

https://psihologie.catsboard.com

Sus In jos

FESTIVITATEA DE ABSOLVIRE ID - 2011 Empty Re: FESTIVITATEA DE ABSOLVIRE ID - 2011

Mesaj Scris de RODICA STOICA Sam 28 Mai - 15:30:42

Buna ziua dragi colegi, buna ziua tuturor absolventilor de la ID!

Vreau sa-mi permiteti sa va retin atentia cu o revelatie: noi nu am apucat inca sa ne organizam festivitatea noastra de absolvire si ca urmare aceasta nici n-a avut loc pentru absolventii de la ID. Nimeni n-a fost exclus de la festivitate deoarece aceasta nici nu a avut inca loc in adevaratul sens al cuvantului.
Am luat legatura cu Decanatul facultatii (mai precis cu Dl. Craiovan care a remarcat ca acest an este atipic deoarece ID-ul inca nu si-a exprimat dorinta sa organizeze o festivitate, si am ajuns impreuna la concluzia ca nu este timpul trecut - oricum toate festivitatile de absolvire din istoria facultatii au fost programate dupa examenul de licenta). Binenteles ca toata decizia revine Domnului Decan pe care, spre parerea mea de rau, nu am reusit inca sa-l contactez.
Datele generale propuse de mine sunt:
- data evenimentului: sambata 2 iulie 2011,
- locul: Aula UTM ,
- petrecerea de final in aceeasi zi, dupa amiaza, orele le vom stabili ulterior (dar in linii generale propun 13.00 pentru festivitate, 18.00 pentru petrecere, dar se pot ajusta in functie de conditii);
- valoarea contributiei in bani o vom stabili in urmatoarea etapa (in momentul acesta cunoastem oferta de 85 ron pentru petrecere si voi reveni cu detalii pentru celelalte elemente de cheltuieli).

Observatie: pentru studentii bucuresteni care ne-am propus petrecerea in ziua licentei, avand in vedere ca adeziunile pentru acea petrecere s-au exprimat foarte timid, propun mutarea acesteia cf ideii de mai sus.

In concluzie va rog sa va exprimati optiunea (la adresa de email rodica.vali@yahoo.com) la urmatoarele intrebari:
1) cine doreste sa participe la acest eveniment (sa-mi dau seama de numarul de participanti) si sa-l comunic decanatului;
2) dupa incurcatura pe care prea bine o cunoasteti unii absolventi au in posesie deja toca+esarfa+insigna, deci va rog sa votati optiunea pentru achizitionarea acestora si de catre ceilalti - va astept cu raspuns simplu DA/NU;

CERINTA IMPORTANTA: trebuie sa ne hotaram extrem de repede asupra tuturor celor de mai sus (data exacta si daca organizam acest eveniment pentru a ne incadra in programul profesorilor) cu alte cuvinte pana sambata viitoare trebuie sa cunosc opiniile voastre.

Va multumesc pentru atentie si imi doresc alaturi de voi toti o festivitate de absolvire placuta si de suflet cum nu s-a mai vazut pana acum in UTM.
RODICA STOICA
RODICA STOICA

Mesaje : 156
Data de inscriere : 25/09/2010
Varsta : 59
Localizare : BUCURESTI

Sus In jos

FESTIVITATEA DE ABSOLVIRE ID - 2011 Empty Re: FESTIVITATEA DE ABSOLVIRE ID - 2011

Mesaj Scris de attitude Sam 28 Mai - 16:33:58



FELICITARI PENTRU INITIATIVA!

Daca se organizeaza vineri sau sambata ,
eu nu pot participa ...
...dar sunt alaturi de voi , cu sufletul ...

Tuturor , SA VA FIE INIMA FERICITA !





attitude
attitude

Mesaje : 73
Data de inscriere : 11/05/2011
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

FESTIVITATEA DE ABSOLVIRE ID - 2011 Empty Re: FESTIVITATEA DE ABSOLVIRE ID - 2011

Mesaj Scris de RACLES RODICA Lun 30 Mai - 11:15:17

Pentru colegii care au postat cele doua videoclipuri...felicitari

RACLES RODICA

Mesaje : 5
Data de inscriere : 25/01/2011

Sus In jos

FESTIVITATEA DE ABSOLVIRE ID - 2011 Empty Re: FESTIVITATEA DE ABSOLVIRE ID - 2011

Mesaj Scris de preda lucica Lun 30 Mai - 12:55:37

DRAGI COLEGI, ABSOLVENTI!
COLEGA NOASTRA,RODICA, A LANSAT O PROPUNERE PENTRU FESTIVITATEA NOASTRA, A CELOR DE LA ID,DIN BUCURESTI SI DIN CENTRELE DIN TARA, INSA NIMENI NU PREA SE INGHESUIE MACAR CU UN RASPUNS.
-ESTE ATAT DE GREU SA NE SPUNEM CE DORIM? DA ORI BA !
TIMPUL ESTE SCURT PANA SAMBATA,CAND TREBUIE SA SPUNA CEEA CE NE DORIM, LA DECANAT.


preda lucica

Mesaje : 271
Data de inscriere : 04/07/2010
Varsta : 63
Localizare : BUCURESTI

Sus In jos

FESTIVITATEA DE ABSOLVIRE ID - 2011 Empty Re: FESTIVITATEA DE ABSOLVIRE ID - 2011

Mesaj Scris de RODICA STOICA Mar 31 Mai - 6:03:02

Multumesc Lucica, sunt de parere sa nu-i grabim, pregatirile merg foarte bine, am primit si acordul Domnului Decan, am o multime de surprize in pregatire, totul e super! Colegii mai indrazneti si doritori de festivitate si petrecre au inceput, timid e adevarat, sa apara.
Ma amuza ca gheata au spart-o tot fetele, dar Domnilor, sa stiti ca sunteti si dumneavoastra invitati! Va astept chiar cu mare drag si primul care confirma...ma gandesc la o surpriza pentru el! Very Happy
RODICA STOICA
RODICA STOICA

Mesaje : 156
Data de inscriere : 25/09/2010
Varsta : 59
Localizare : BUCURESTI

Sus In jos

FESTIVITATEA DE ABSOLVIRE ID - 2011 Empty Re: FESTIVITATEA DE ABSOLVIRE ID - 2011

Mesaj Scris de Admin Mar 31 Mai - 6:05:37

Eu ! Astept surpriza !
Admin
Admin
Admin
Admin

Mesaje : 1196
Data de inscriere : 02/07/2010
Varsta : 53
Localizare : ROMANIA

https://psihologie.catsboard.com

Sus In jos

FESTIVITATEA DE ABSOLVIRE ID - 2011 Empty Re: FESTIVITATEA DE ABSOLVIRE ID - 2011

Mesaj Scris de RODICA STOICA Mar 31 Mai - 6:13:14

A, multumesc, dar sa vedem si primul absolvent indraznet!
Am sa postez amanunte, detalii, va tin la curent cu mersul "lucrarilor" dar acum trebuie sa merg la servici....revin dupa-amiaza.
Pentru ritmicitate, am sa postez zilnic cam cum merg treburile si ce noutati au mai aparut (sau nu!) Very Happy
Va multumesc pentru atentie si rabdare!
RODICA STOICA
RODICA STOICA

Mesaje : 156
Data de inscriere : 25/09/2010
Varsta : 59
Localizare : BUCURESTI

Sus In jos

FESTIVITATEA DE ABSOLVIRE ID - 2011 Empty Re: FESTIVITATEA DE ABSOLVIRE ID - 2011

Mesaj Scris de attitude Mar 31 Mai - 17:19:52

RACLES RODICA a scris:Pentru colegii care au postat cele doua videoclipuri...felicitari


Multumesc! Very Happy
attitude
attitude

Mesaje : 73
Data de inscriere : 11/05/2011
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

FESTIVITATEA DE ABSOLVIRE ID - 2011 Empty Re: FESTIVITATEA DE ABSOLVIRE ID - 2011

Mesaj Scris de RODICA STOICA Mar 31 Mai - 18:53:38

Buna seara, dupa cum va spuneam , noutatile pana acum sunt urmatoarele:
- sambata stabilesc detaliile cu sala de festivitati + instalatia de sonorizare, modalitatea de inchiriere a robelor;
- am sa duc invitatii la decanat + profesori;
- sambata vreau sa fac o incursiune si la restaurant sa vad locatia si detaliile evenimentului de acolo.
Binenteles ca mi-ar fi folosit sa comunic un numar de participanti dar nu-i graba, mai bine revin cu amanunte si in felul acesta o sa fie mai atractiv pentru voi.
Va tin la curent cu mersul pregatirilor.
Pe maine!
RODICA STOICA
RODICA STOICA

Mesaje : 156
Data de inscriere : 25/09/2010
Varsta : 59
Localizare : BUCURESTI

Sus In jos

FESTIVITATEA DE ABSOLVIRE ID - 2011 Empty Re: FESTIVITATEA DE ABSOLVIRE ID - 2011

Mesaj Scris de RODICA STOICA Joi 2 Iun - 6:16:05

Pregatirile sunt in grafic. Ma amuza teribil ca probabil pana la urma ne veti lasa pe noi, cei cativa merituosi sa beneficiem de o festivitate intima, restransa, de referinta in istoria facultatii.

Si apoi ma mira vehementa cu care ati ripostat la nimic, ca apoi sa nu va mai recunoasteti intr-o actiune perfect normala.

Va astept si va consider in continuare, pe toti, colegii mei de suflet!

Cu drag, tuturor!
RODICA STOICA
RODICA STOICA

Mesaje : 156
Data de inscriere : 25/09/2010
Varsta : 59
Localizare : BUCURESTI

Sus In jos

FESTIVITATEA DE ABSOLVIRE ID - 2011 Empty Re: FESTIVITATEA DE ABSOLVIRE ID - 2011

Mesaj Scris de aly_alya Joi 2 Iun - 7:52:37

Da,asta am remarcat si eu, pana acum erau nemultumiti ca noi nu am fost bagati in seama ,ca nu a fost festivitatea noastra etc... si acum cand cineva are inititiva si dorinta sa ne uneasca la propria noastra festivitate, s-au cam ,,dat la fund''. Era o vorba ,,dupa razboi,multi viteji se arata''. Felicitari Rodica ca te implici,si vrei sa iasa ceva frumos, sa speram ca avem si cu cine Smile lol!
aly_alya
aly_alya

Mesaje : 72
Data de inscriere : 15/07/2010
Varsta : 34
Localizare : BUCURESTI

Sus In jos

FESTIVITATEA DE ABSOLVIRE ID - 2011 Empty Re: FESTIVITATEA DE ABSOLVIRE ID - 2011

Mesaj Scris de aly_alya Joi 2 Iun - 7:54:01

Apropo la festivitate imi anunt si eu prezenta,din pacate la petrecere nu Smile
aly_alya
aly_alya

Mesaje : 72
Data de inscriere : 15/07/2010
Varsta : 34
Localizare : BUCURESTI

Sus In jos

FESTIVITATEA DE ABSOLVIRE ID - 2011 Empty Re: FESTIVITATEA DE ABSOLVIRE ID - 2011

Mesaj Scris de RODICA STOICA Joi 2 Iun - 12:01:41

Aly, esti binevenita oriunde vrei sa ni te alaturi. A venit la mine azi o mica povestioara tare adevarata:
"Lupta interioara (cu sine)
Intr-o seara, un batran indian ii explica nepotului sau ce lupta teribila se da in interiorul fiecarei persoane, intre ceea ce vrea si ceea ce stie ca se cuvine.
Si ii spunea asa:
Exista in fiecare dintre noi doi lupi.
Lupul Negru. El este furia, gelozia, invidia, tristetea, regretele, aroganta, cupiditatea, vinovatia, inferioritatea, minciuna, orgoliul, superioritatea si egocentrismul.

Lupul Alb. El este bucuria, pacea, iubirea, speranta, linistea, modestia, bunatatea, bunavointa, generozitatea, adevarul si compasiunea.

Dupa o clipa de gandire nepotelul il intreaba:

''Bunicule si care lup castiga?''
La care batranul ii raspunde simplu:

'Cel pe care il hranesti'"

Mi-a placut mult!!!!!!!!!!!
Voi ce lup va alegeti sa hraniti?

Multumesc pentru atentie si rabdare. Va doresc o zi plina de Lumina!
RODICA STOICA
RODICA STOICA

Mesaje : 156
Data de inscriere : 25/09/2010
Varsta : 59
Localizare : BUCURESTI

Sus In jos

FESTIVITATEA DE ABSOLVIRE ID - 2011 Empty Re: FESTIVITATEA DE ABSOLVIRE ID - 2011

Mesaj Scris de RODICA STOICA Sam 4 Iun - 15:09:44

Buna ziua tuturor!
Din pacate astazi vin cu o veste care nici nu stiu daca este buna rau rea dar in mod sigur este o lamurire a situatiei. Dupa o discutie cu Dl Decan, in care dumnealui mi-a explicat ca festivitatea de absolvire de anul acesta a avut deja loc si cu toata bunavointa tuturor, nu mai poate avea loc inca una (eu ma bazam pe modelul anilor trecuti cu doua festivitati dar se pare ca de anul aceasta s-a renuntat la acest model). Deci a doua festivitate nu se mai doreste deoarece nu ne mai putem baza pe prezenta conducerii (si nici corpul profesoral n-ar mai fi acceptat). Si de ce sa nu recunoastem, din lipsa totala de dorinta a studentilor.
Eu personal stiind slaba sustinere pe care am avut-o din partea Dvs. n-am avut de ales decat sa-i dau dreptate si sa accept realitatea.
Probabil o sa intrebati de ce m-am mai deranjat...pentru ca am vrut sa incerc, pur si simplu, o ultima si disperata reparatie (dar din pacate tardiva!) dupa criticile vehemente care s-au iscat de la centrele teritoriale si pentru studentii din Bucuresti care n-au participat la festivitatea celor de la zi, pentru care aceasta ar fi fost o binevenita a doua sansa.

Concluzia e ca promotia noastra s-a comportat atipic (precum corect a remarcat Dl Prodecan Craiovan), deoarece n-a fost unita si nu s-a putut organiza si inchega in niciun fel.

Multumesc mult pentru incurajarile si sustinerea de care am avut parte in saptamana care se incheie azi...imi cer scuze si daca demersul meu a dezamagit, dar sincer, pana aici am avut posibilitatea sa ajung in conditiile date....(pe langa sustinere mi s-a si atras atentia, realist, ca ma zbat degeaba dar nu am vrut sa iau aminte... Very Happy si multumesc in egala masura celui care m-a atentionat).

In alta ordine de idei nu renunt totusi la ideea unei petreceri ad-hoc in ziua licentei...idee care s-a mai lansat deja la ultimul examen. Deci haideti sa folosim ultima ocazie in care ne vom intalni sa ne mai si bucuram impreuna, sa ne cunoastem, sa ne strangem mainile inainte de a ne lua fiecare zborul spre propriile preocupari.

Am sa culeg informatii pentru o eventuala locatie, si fiind intr-o zi de luni, nu cred sa intampinam probleme, deoarece ar trebui sa fie mai liber fata de o zi de week-end.
Astept pareri si adeziuni macar pentru aceasta ultima ocazie.

Va multumesc pentru atentie!

Cu drag, tuturor!
RODICA STOICA
RODICA STOICA

Mesaje : 156
Data de inscriere : 25/09/2010
Varsta : 59
Localizare : BUCURESTI

Sus In jos

FESTIVITATEA DE ABSOLVIRE ID - 2011 Empty Re: FESTIVITATEA DE ABSOLVIRE ID - 2011

Mesaj Scris de Admin Sam 4 Iun - 17:27:36

Rodica, ai dovedit ca se poate insa nu ai avut nici cu cine nici pentru cine.
Ideea petrecerii dupa licenta este ...... buna insa am si aici indoieli in sensul ca multi au sa iasa turmentati de la examen si doresc sa plece cit mai repede. Centrele, mai ales cele de la capatul tarii vin cu o zi mai inainte din cite am inteles asa ca ......
Poate un Cico sau o cafea Moka .......

FELICITARI PENTRU INCERCAREA TA !
Ai dat dovada de un caracter puternic si nobil !
Admin
Admin
Admin
Admin

Mesaje : 1196
Data de inscriere : 02/07/2010
Varsta : 53
Localizare : ROMANIA

https://psihologie.catsboard.com

Sus In jos

FESTIVITATEA DE ABSOLVIRE ID - 2011 Empty Re: FESTIVITATEA DE ABSOLVIRE ID - 2011

Mesaj Scris de Admin Sam 4 Iun - 18:05:15

Admin
Admin
Admin
Admin

Mesaje : 1196
Data de inscriere : 02/07/2010
Varsta : 53
Localizare : ROMANIA

https://psihologie.catsboard.com

Sus In jos

FESTIVITATEA DE ABSOLVIRE ID - 2011 Empty Re: FESTIVITATEA DE ABSOLVIRE ID - 2011

Mesaj Scris de attitude Dum 5 Iun - 12:17:58


......un......

http://www.trilulilu.ro/danutza27/fcfcfa33c5df38

...nu poate spulbera un .........

attitude
attitude

Mesaje : 73
Data de inscriere : 11/05/2011
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

FESTIVITATEA DE ABSOLVIRE ID - 2011 Empty Re: FESTIVITATEA DE ABSOLVIRE ID - 2011

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum